AA

Az MKIK programot indít a vállalkozók adminisztrációs terheinek csökkentése érdekében, az érdekképviseletek bevonásával

2024. november 13.

Budapest, 2024. november 13. - A hazai vállalkozások adminisztrációs terheinek csökkentése a magyar gazdaság jövőbeli eredményességének egyik kulcskérdése. Az adminisztratív kötelezettségek csökkentésével a vállalkozások értékes időt és energiát spórolnak meg, a GDP szintjére is kiható eredmények várhatók.

Az adminisztratív elvárások tudatos, tervszerű csökkentése komplex megközelítést igényel. A folyamat akkor lehet eredményes a különböző ágazatokban tevékenykedő vállalkozások számára, ha azt a gyakorlatban is sikeresen lehet majd végrehajtani.

Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara frissen megválasztott elnöke elmondta, hogy az MKIK, mint köztestület, az élére kíván állni az adminisztratív terhek racionalizálásával, csökkentésével kapcsolatos törekvések összehangolásának, ezért programjának végrehajtásába a területi kamarákon kívül bevonja a vállalkozói érdekképviseleteket is.

Az MKIK első körben arra kéri a területi kamarákat és a vállalkozói érdekképviseleteket, hogy juttassák el az MKIK részére a tárgyban eddig készült véleményeiket, felméréseiket és megoldási javaslataikat. Ennek érdekében az MKIK felveszi a kapcsolatot a szakmai érdekképviseletekkel és őket is ugyanerre kéri. Az MKIK a témában saját tudományos kutatást is végez, majd ezt követően szakértői szinten elemzi és összegzi a rendelkezésre álló anyagokat.

Második körben az MKIK szakértői a konkrét javaslatokat egyeztetik a területi kamarákkal és a vállalkozói érdekképviseletekkel annak érdekében, hogy ki lehessen alakítani szakáganként, illetve a teljes vállalkozói közösséget érintő végleges javaslatcsomagokat. Ezt követően lehet ezeket jogszabályi formába önteni a kormányzati szervekkel együttműködve.

 

Üdvözlettel:
Magyar Kereskedelmi és Iparkamara

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.
A BKIK és MKIK 2025 márciusi üzleti delegációja Tajpejbe és/vagy Bangkokba kedvezményes lehetőséget biztosít nemzetközi üzletépítésére, piacszerzésre és szakmai programokon való részvételre a két relációban.
A Budapesti Értéktőzsde Nyrt., a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a magyar kis- és középvállalkozások (kkv-k) hazai és nemzetközi piaci fejlődésének támogatása...
X public.szechenyi.title