Az ország legnagyobb ernyőszervezeteként a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) legfontosabb küldetése a hazai vállalkozások fejlődésének támogatása, versenyképességének fokozása. Ezeket a törekvéseket erősíti a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarával (BKIK), valamint a Budapesti Értéktőzsdével (BÉT) megkötött stratégiai megállapodás is, melynek keretében elindult egy hiánypótló szakmai fórumsorozat a hazai kkv-k üzleti tevékenységeinek fejlesztése, az egyes szférák közötti gazdasági együttműködések előmozdítása, valamint a tőzsdére lépéshez szükséges tudás elsajátítása érdekében. A szakmai fórumon az MKIK részéről Balog Ádám alelnök és Csókay Ákos főtitkár vettek részt, ezzel is hangsúlyozva az esemény súlyát és a Kamara elkötelezettségét a tőkepiaci gondolkodás erősítése mellett.
A tőzsdei megjelenés a tőkebevonás legmagasabb szintje, ami összetett és komoly felkészülést igényel a vállalkozások részéről. Ezt a folyamatot segíti az a szakmai rendezvénysorozat is, melynek első állomása a „Hogyan menjünk Tőzsdére okosan – eredménnyel?” címet viselte, és az üzleti találkozók megszokott kereteitől eltérően, ezúttal egy szűk körben tartott, konzultációs jellegű, informatív eseményen vehettek részt az előzetes szakmai értékelésen kiválasztott kkv tulajdonosok. Az előadók gyakorlati javaslatokon keresztül mutatták be, hogy milyen stratégiai döntéseket érdemes hozni a tőzsdére lépés előtt, és milyen lépések vezetnek a sikeres megvalósításhoz. A szakmai tartalmat jól kiegészítette a Naturland 2022-es tőzsdei megjelenésének tulajdonosi szemszögből bemutatott tapasztalata, amely azonnal hasznosítható tanulságokat kínált a résztvevők számára. A program több területre fókuszált (szakmai, stratégiai és üzleti), és az MKIK legfőbb célja továbbra is az, hogy hidat képezzen, illetve tovább építse a vállalkozások és a gazdasági szereplők közötti együttműködést – konkrét, a vállalkozások mindennapi működésében is hasznosítható támogatási formákon keresztül. Ez a megközelítés ad valódi tartalmat a kamarai megújulás – a kamarai reneszánsz – gondolatának.
Végh Richárd, a BÉT korábbi vezérigazgatója
A szakmai tudásátadás mellett a Kamara több, már működő programmal – így például a Demján Sándor Tőkeprogrammal – is aktívan hozzájárul a magyar vállalkozások tőkeszerzéséhez.
Dr. Balog Ádám, az MKIK alelnöke
A tőkepiac tehát nem távoli cél, hanem valódi lehetőség a hazai vállalkozások számára, – ehhez nyújt az üzleti működésben is közvetlenül alkalmazható tudást és tőkepiaci hozzáférést a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a társszervezetek képviselőivel együttműködésben. A közös munka iránti elkötelezettség továbbra is erős, a partnerség jövőjébe vetett bizalom pedig változatlanul töretlen.