AA

Közös célunk a hazai vállalkozások támogatása a fenntartható átállásban

2022. március 01.

Sajtóközlemény - Budapest, 2022. március 1. 
 

Közös célunk a hazai vállalkozások támogatása a fenntartható átállásban

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a Greenology Zöldinnovációs Fenntarthatósági Tudásközponttal együttműködve célul tűzte ki a hazai építésgazdaság zöld és innovatív továbbfejlesztését, az ágazaton belüli fenntarthatósági átállást, és nem utolsó sorban az építőipari ágazat területén tevékenykedő vállalkozók – különösképpen a kis- és középvállalkozások – támogatását.

 

A Tudásközpont és a Kamara a fenntarthatóság és a zöldgazdaság kiépítése melletti elkötelezettségét együttműködési keretmegállapodás formájában is megerősítette. A keretmegállapodást a Tudásközpont képviseletében prof. dr. Boros Anita egyetemi tanár, központvezető, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara képviseletében pedig Koji László alelnök, az Építésgazdasági Kollégium elnöke, valamint dr. Vereczkey Zoltán alelnök, a Fenntarthatósági és Környezetvédelmi Kollégium elnöke írták alá.

 

A Tudásközpont alapvető célja, hogy a rendelkezésére álló eszközökkel támogassa a hazai zöldgazdaság és zöldinnovációs tevékenységeket. A Tudásközpont számos szakmai szervezettel együttműködve folyamatosan nyomon követi a hazai gazdaság egyes szektorainak, így különösen az építésgazdaság fenntarthatósági folyamatainak alakulását és kutatásaival, elemzéseivel, tájékoztató anyagaival igyekszik a zöldgazdasági és zöldinnovációs ismeret és tudástranszferálás módszereivel a hazai vállalkozások segítségére lenni. Ebben a feladatban az elmúlt időszakban a negyvenháromezer kamarai taggal rendelkező Magyar Kereskedelmi és Iparkamara egy olyan támogató partnernek bizonyult, amely igen széleskörű eszköztárral támogatja a hazai vállalkozások zöldgazdasági fejlődését, a zöldinnovációk piacra jutását és a hazai ipar fejlesztését. A két szervezet az együttműködési megállapodás aláírásával a közös célok és az együttműködés még szorosabbra fűzését kívánja hangsúlyozni.

Az aláírásra rendhagyó módon nem csak két, hanem három személy részvételével került sor, ezzel is hangsúlyozva az építőipar és a fenntarthatóság kölcsönös összefüggéseinek a jelentőségét.

 

A járványhelyzet a magyar építőipari ágazatot is nagyon komoly kihívások elé állította, de a legutóbbi statisztikai adatok alapján 2021 novemberében az építőipari termelés volumene már 12,3%-kal haladta meg az egy évvel korábbit és jelentősen növekedett a foglalkoztatottak létszáma is.

A Közbeszerzési Hatóság nemrégiben közzétett gyorsjelentése szerint 2021-ben rekord összeg került a hazai közbeszerzések eredményeként a mikro-, kis- és középvállalkozásokhoz. A vizsgált időszakban minden eredményesen lefolytatott száz közbeszerzési eljárásból nyolcvanötöt a kkv-k nyertek, és minden közbeszerzésben elköltött 100 forintból 60 forint a szektoré.

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.
A világ exportőr nemzetei sorában Kína és az Egyesült Államok mögött a 3. helyet elfoglaló Németországban nem csak a bruttó hazai termék mennyisége csökkent, hanem a külkereskedelmi forgalom értéke sem érte el az egy évvel korábbit.
Hírek a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő legfontosabb intézkedésekről.
X public.szechenyi.title