Ugrás a tartalomra

Együttműködési megállapodás a Nigériai Kereskedelmi, Ipari, Bányászati és Mezőgazdasági Kamarák Szövetségével

2020. november 20.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és a Nigériai Kereskedelmi, Ipari, Bányászati és Mezőgazdasági Kamarák Szövetsége (NACCIMA) együttműködési szándéknyilatkozatot (MoU) kötött a két ország közötti gazdasági és üzleti kapcsolatok fejlesztése és előmozdítása céljából. A globális koronavírus járvány okozta helyzet ellenére, az utazási korlátozások miatt a hosszas előkészítő munkával véglegesített együttműködési megállapodás szövegét az MKIK nevében és képviseletében dr. Beer Sándor György, nagykövet, Magyarország nigériai misszióvezetője írta alá. Az aláírási ceremóniára 2020. november 19-én Magyarország abujai nagykövetségén került sor. A dokumentumot az MKIK nigériai partnerének képviseletében, Hajiya Saratu Iya Aliyu NACCIMA elnök látta el kézjegyével. Az együttműködési megállapodás aláírása fontos lépés a két ország kamarái közti együttműködés elmélyítésében, mely várhatóan  tovább segíti majd a kereskedelmi és üzleti kapcsolatok erősödését is.

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.
A miniszteri rendelet megjelenéséig és hatályba lépéséig a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a szolgáltatásfelügyeleti hatósági feladatait nem láthatja el, az érintett vállalkozások nyilvántartásba vétele nem kezdhető meg.
A Széchenyi Kártya Program a módosított feltételek mellett is a hazai kkv-k finanszírozásának meghatározó eszköze marad. Az MKIK üdvözli a kiszámítható forrásokat, és kiemeli: a beruházási hiteleknél megmarad a kedvező, 3%-os kamatszint.
Széchenyi 2020