Ugrás a tartalomra

Megjelent a Közgazdasági Igazgatóság 2024 második negyedévi Gazdasági Tájékoztatója

2024. szeptember 24.

2024 II. negyedévében a magyar GDP 1,5%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, míg az előző negyedévhez képest 0,2%-os növekedést regisztráltak, ami a gazdasági stagnálás végét jelzi. A növekedést főként a piaci szolgáltatások húzták, míg az ipar teljesítményének csökkenése fékezte. A lakossági fogyasztás élénkülése várható, azonban az export és az ipari termelés alakulása bizonytalan marad.

A Gazdasági Tájékoztatót és az infógrafikát PDF formátumban innen tölthetik le:

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.
Dr. Kerékgyártó Gábor a Kamara főközgazdásza a keynote speech, azaz a vitaindító beszéd során felhívta a figyelmet arra, hogy a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások már a jelen gazdaságának meghatározó eszközei.
Az értekezletet Csókay Ákos, az MKIK főtitkára nyitotta meg, aki köszöntőjében kiemelte, hogy a Kamara megújult külgazdasági működésének alapját a bizottsági rendszer és a területi kamarák együttműködése jelenti.
Széchenyi 2020