Ugrás a tartalomra

A Külgazdasági Szakmai Bizottság Győrben tartott szakmai napot

2026. május 12.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Külgazdasági Szakmai Bizottsága Győrben tartotta meg első regionális szakmai napját, ezzel pedig hivatalosan is elindult a Bizottság hét helyszínen megvalósuló regionális szakmai körútja a magyarországi régiókban.

Az első állomás a nyugat-dunántúli régió és Győr volt, ahol a résztvevő területi kamarák betekintést kaptak a Külgazdasági Szakmai Bizottság működésébe, valamint megismerhették a Bizottságon belül működő, a világ különböző régióit lefedő 12 regionális bizottság célkitűzéseit és azok elnökeit.

A szakmai nap egyúttal kiváló alkalmat teremtett arra is, hogy a Külgazdasági Szakmai Bizottság tagjai és a Regionális Bizottságok elnökei személyesen találkozzanak, kapcsolatot építsenek a területi kamarák vezetőivel és külgazdasági munkatársaival és elindítsák a közös szakmai munkát.

Közös célunk, hogy a kamarai tevékenység középpontjában a vállalkozások álljanak, és a Külgazdasági Szakmai Bizottság munkáján keresztül, országos és területi szinten összehangoltan támogassuk a magyar cégek külpiacra lépését, külpiaci jelenlétét és nemzetközi sikereit.

Köszönjük a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarának a vendéglátást és az aktív közreműködést a rendezvény sikeres megvalósításában.

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara országos ESG programjának részeként elkészült egy ESG eszköztár kiadvány, amely kiemelten a hazai kis- és középvállalkozások igényeire szabott gyakorlati segítséget nyújt az ESG felkészüléshez.
Az MKIK delegációval képviseltette magát az Eurochambres (ECH) éves közgyűlésén Máltán, amelyet Dr. Balog Ádám alelnök és Kárpáti Péter, a Külgazdasági Bizottság elnöke vezetett.
Széchenyi 2020