Ugrás a tartalomra

Megjelent a Közgazdasági Igazgatóság 2024 második negyedévi Gazdasági Tájékoztatója

2024. szeptember 24.

2024 II. negyedévében a magyar GDP 1,5%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, míg az előző negyedévhez képest 0,2%-os növekedést regisztráltak, ami a gazdasági stagnálás végét jelzi. A növekedést főként a piaci szolgáltatások húzták, míg az ipar teljesítményének csökkenése fékezte. A lakossági fogyasztás élénkülése várható, azonban az export és az ipari termelés alakulása bizonytalan marad.

A Gazdasági Tájékoztatót és az infógrafikát PDF formátumban innen tölthetik le:

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.
Az MKIK gyorsfelmérést indít a forint–euró árfolyam hazai cégekre gyakorolt hatásairól. Az anonim, 3–4 perces kutatásban minden Magyarországon működő vállalkozás részvételére számítunk, legyen szó exportőrről, importőrről vagy hazai piacról.
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Kisalföld közös kiadványa, az Erőforrástérkép 2026 a térség kitörési pontjait mutatja be. A magazin a vármegye gazdasági jövőjét meghatározó területeket veszi górcső alá.
Széchenyi 2020