A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Kisalföld együttműködésében megjelent Erőforrástérkép 2026 kiadvány átfogó képet ad a térség gazdasági lehetőségeiről és fejlődési irányairól. A magazin rávilágít azokra a stratégiai területekre – többek között a digitalizációra, a szakképzésre, az exportfejlesztésre, a logisztikára és a turizmusra –, amelyek hosszú távon meghatározhatják a vármegye versenyképességét. Az MKIK üdvözli azokat a kezdeményezéseket, amelyek elősegítik a vállalkozások fejlődését, az innováció erősítését és a térségi gazdasági szereplők közötti együttműködést.
Megjelent Győr-Moson-Sopron vármegye Erőforrástérkép magazinja: a kiadvány 2026-ban a térség kitörési lehetőségeit vette sorra.
Az Erőforrástérkép magazin minden évben a Kisalföld napilapot kiadó Mediaworks Hungary Zrt. és a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara együttműködésében jelenik meg, a vármegyei gazdaság aktuális helyzetét reprezentálja.
A kiadvány mindig más-más szempontra, gazdasági mutatóra fókuszál, ezúttal a vármegye kitörési pontjai kerültek górcső alá.
Digitalizáció, szakképzés, felnőttképzés, export, feldolgozóipar, logisztika, turizmus – ezek a vármegye kitörési pontjai a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnökének meglátása szerint. Pintér-Péntek Imre a kiadványban olvasható cikkben kiemelte:
- A digitalizációt a Kamara szemléletváltásban segíti.
- A szakképzésben a következő lépés a minőségbiztosítás lesz, amely garantálja majd, hogy egy kezdő szakember ugyanazt a minőséget tudja nyújtani, ha egy kis cégnél tanul lakatosnak, mint ha mondjuk az Audiban.
- A felnőttképzésben új lehetőségeket, piacképes tudást ad a Kamarák és a Széchenyi István Egyetem által alapított UniChamb Kft.
- Az exportképesség javításához képesség kell tenni cégeket arra, hogy exportra is termeljenek.
- A feldolgozóipart néhány nagy cég viszi a hátán, de bármi is változik, az autóipar olyan mélyen beágyazódott a kultúránkba, hogy továbbra is ennek kell lennie a régió egyik fő kitörési pontjának.
- A logisztika fejlődéséhez átgondolt fejlesztések kellenek, állami infrastruktúrafejlesztés.
- A turizmus kiaknázatlan kincs, a Szigetköz a vármegyei turizmus egyik pillére lehetne.
A kiadvány sorra veszi ezeket a kitörési pontokat, mindegyik területről egy-egy szakértőt, az ágazat egy-egy elismert képviselőjét megszólaltatva.
A magazinba készült egy átfogó interjú Kósa Rolanddal, Győr alpolgármesterével is, aki Győrre fókuszálva vette végig a kitöréi lehetőségeket.
„A kiadvány központi üzenete, hogy a vármegye erőssége nem csupán a meglévő ipari teljesítményben rejlik, hanem abban a képességében, hogy az ipari hagyományokat össze tudja kapcsolni az innovációval, a digitalizációval, a tudásalapú fejlődéssel és az együttműködés kultúrájával. A következő évek sikerét az határozza meg, milyen gyorsan és hatékonyan tud alkalmazkodni a térség a gazdasági és technológiai változásokhoz" – összegezte a magazin köszöntőjében Ivánkovics József, a Kisalföld főszerkesztője.