Ugrás a tartalomra

Virtuális magyar-török gazdasági fórum és üzletember-találkozó

2022. február 24.

Az MKIK Magyar-Török Tagozata online magyar-török fórumot és üzletember-találkozót szervezett 2022. február 17-én a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökséggel és a Kocaeli Iparkamarával együttműködésben, ahol 25 török és 23 magyar cég képviseltette magát. Az eseményen Rév András, az MKIK Magyar-Török Tagozatának elnöke és Kiss Gábor, Magyarország korábbi ankarai nagykövete, a Magyar-Török Tagozat elnökségi tagja, valamint török oldalról Ayhan Zeytinoğlu, a Kocaeli Iparkamara elnöke mondott köszöntőt. A magyar résztvevők a HEPA Turkey magyar cégeknek kínált szolgáltatásairól, valamint a török gazdaság aktualitásairól és a kétoldalú együttműködési lehetőségekről hallhattak előadásokat Burak Özdemir, a HEPA Turkey üzletfejlesztési menedzsere és Bujáky Miklós, isztambuli külgazdasági attasé előadásában. Ezzel egyidőben Meral Sengül és Basak Arasli Akyol, Törökország budapesti nagykövetségének külgazdasági attaséi a magyarországi üzleti lehetőségekről adtak tájékoztatást a török cégeknek. A prezentációk végén a résztvevőknek lehetőségük nyílt kérdéseket feltenni az előadóknak. Ezt követően kétoldalú üzleti találkozókra került sor, melyen 8 magyar és 11 török cég vett részt, akik összesen 26 tárgyalást bonyolítottak le. A fórumon elhangzott előadásokat mellékeljük.

Kapcsolódó tartalmak

Tudjon meg többet.
Dani Rodrik török–amerikai közgazdász, a Harvard Kennedy School professzora a nemzetközi politikai gazdaságtan egyik legelismertebb kutatója exkluzív interjút adott a Telexnek, amikor a Kamara meghívására Magyarországra érkezett.
Dr. Kerékgyártó Gábor a Kamara főközgazdásza a keynote speech, azaz a vitaindító beszéd során felhívta a figyelmet arra, hogy a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások már a jelen gazdaságának meghatározó eszközei.
Széchenyi 2020